سؤال : مهندس بخارایی ، سلام ، اگر مالک ساختمان که ساختمان سازی دارد ، بیمه مسئولیت نگیرد ، اگر حادثه ای برای کارگر پیمانکار رخ دهد ، تقصیر مالک چقدر است

پاسخ :

در فرایند بررسی بسیاری از حوادث کاری به اینجانب گفته می شود که مثلاً صاحب کارویا پیمانکار اصلی و.قرار بوده که بیمه  مسئولیت مدنی حرفه ای کارفرما در قبال کارکنان خریداری نماید و حالا که حادثه شده است معلوم گردیده که بیمه نامه خریداری نشده است و یا اینکه مدت اعتبار آن پایان یافته است و این گفته و اظهارات خود را دلیل بر بی تقصیری خود در بروز حادثه می دانند

عزیزان

ضمن اینکه سفارش اکید این حقیر به همه شما چه کارفرما (ماده ۳ قانون کار)وچه کارفرما به معنی صاحب کار و چه پیمانکار اصلی و یا فرعی ویا فردصنفی و. ، این است که با رعایت مقررات ایمنی ، که قانونگذار شما را مکلف به اجرای آنها نموده است مانع از بروز حوادث ، دردها و رنج ها وآلام و داغدار شدن ومتلاشی شدن بسیاری از خانواده ها گردید ، توجه داشته باشید ، تکرار می کنم توجه داشته باشید ، اینکه شخصی به شما گفته باشد که من بیمه نامه مسئولیت دارم ویاابتیاع(خریداری) خواهم نمود و لی بیمه نامه نداشته باشد ویا خریداری ننماید و حادثه ای رخ دهد  ،  درصورتیکه کارشناس ذیصلاح تمام ویا درصدی از تأثیر پذیری بروز حادثه را از بی احتیاطی ویا بی مبالاتی شما تشخیص دهد ، آگاه باشید ، آگاه باشید که  عدم خریداری  بیمه مسئولیت مدنی از سوی شخصی که به شما قول خرید بیمه مسئولیت مذکور را داده است ولی عمل نکرده است ، کوچکترین تأثیری در میزان درصد مسئولیت شما ،  که کارشناس ذیصلاح  ، مؤثر در بروز حادثه دانسته و تشخیص داده است  ندارد

پس قبل از هرگونه اقدامی در محل کار ، ضمن توجه به اینکه همواره ، شرعا ً و اخلاقا ً و قانونا ً مکلف به اجرای مقررات ایمنی مقرر شده برای شما ، جهت جلوگیری از بروز حوادث می باشید ، از اینکه پروژه مورد نظر دارای بیمه نامه ای باشد که مسئولیت شما را پوشش دهد اطمینان حاصل نمایید

کارشناس غلامرضابخارایی

تماس با من :

gh.bokharaei@gmail.com

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها